Even voorstellen...
Ik ben Angela van Schie, getrouwd en moeder van 3 kinderen. 1 zoon van 7 jaar, 1 zoon van 3 jaar en een dochtertje van 1 jaar. Ik werk 2 dagen als administratief medewerker en de andere dagen ben ik aan het moederen. Klinkt makkelijk, maar ik moet zeggen dat het behoorlijk druk is met 3 kinderen.
Volgen van het programma
Het pakket bestaat uit de volgende boeken:
- Het 7x7 afslank recepten boek
- Smoothie afslank plan Succes gegarandeerd
- Smoothie afslank plan Bonus
Ik kijk vluchtig de boeken in, want ik ben erg benieuwd.
Als ik zo het smoothie afslank plan zie, ziet het er erg goed uit, al die smoothies. Nu ben ik niet heel erg handig in het maken van smoothies en houd ik graag van mijn voedsel kauwen, dus ik kijk iets langer in het 7x7 afslankrecepten boek. Dit programma spreekt mij erg aan, maar heb ook wel vragen. Gaat dit mij lukken op de dagen dat ik werk en sowieso met drie kinderen om mij heen, om al dit lekkers te maken? Nu maak ik vluchtig een broodje of een andere makkelijke maaltijd. Toch ga ik ervoor!
Ik ga zitten om de boodschappen voor aankomende week op te schrijven. Heel handig met het boodschappenlijstje per dag uit het boek. Ik blader ook nog even de dagen door en welke gerechten erbij horen. Het lijkt mij allemaal nogal veel werk, maar we gaan vrolijk verder met het lijstje.
De volgende ochtend is het zover, tijd voor het ontbijt. Kinderen aangekleed en zitten brood te eten. Ik kom erachter dat ik te weinig tijd heb en dat we moeten opschieten om nog op tijd te zijn voor school en werk. Dus toch maar geen ontbijt deze ochtend. Heel slecht, maar zo gaat het iedere ochtend. Het moet iets makkelijks zijn wat ik zo kan pakken en kan opeten, dan gaat het mij misschien nog lukken.
De dag op werk heb ik mijn normale eetpatroon aangehouden, maar de avond heb ik wel het recept met pompoen gemaakt. Dit vond ik ook veel werk met drie kinderen om mij heen. Het is gelukt en het was goed te eten, al vonden de kinderen van niet. De avond nog lekker paprika met hummus als afsluiter van de dag, heerlijk!
Aangezien ik erachter ben gekomen dat de recepten voor mij te lastig zijn (wil niet zeggen dat dit voor iedereen geldt natuurlijk) heb ik besloten recepten te pakken uit het boek die wel bij mij lijken te passen. De volgende dag staat er een heerlijke clubsalade op het menu als lunch. Veel werk, maar wat heb ik zitten smikkelen. Heerlijk!
Het meest verrassend vond ik dat alle ingrediënten bekend zijn en het meeste vind ik ook lekker. Ik gebruik ook veel zelf, maar op een andere manier. Door bepaalde ingrediënten samen te voegen worden het lekkere gerechten.
Waardoor was het programma goed vol te houden?
Ik vond het programma niet makkelijk vol te houden. Dit komt doordat ik de recepten te veel tijd vond kosten en met de drie kinderen om mij heen die constant aandacht willen, lukte het niet. Dit vond ik erg jammer, want het was wel erg lekker.
Wel vind ik, in vergelijking met andere diëten, dit programma qua producten goed te doen. Het zijn veel producten die bij mij bekend zijn. Dit was vaak niet zo bij de diëten die ik eerder heb geprobeerd. Het enige wat ik wel miste, is brood. Ik ben een echte broodeter en ik heb gemerkt dat ik écht niet zonder kan.
Resultaten
Van de gerechten kreeg ik veel energie en ik voelde dat ik echt goed bezig was. Ik vind het jammer dat ik het niet vol kon houden, maar de gerechten die ik heb gegeten vond ik erg lekker en ik voelde mij er erg lekker door.
Ik kan geen groot verschil geven, aangezien ik het helaas niet vol kon houden. Qua stoelgang maakte het wel verschil. Normaal werken mijn darmen echt niet goed en deze gerechten brachten mijn darmen weer op gang. Ik gebruik nu ook meer kokosolie, misschien dat dit ook een goede werking heeft hierop.
De resultaten in de rest van het gezin zijn wisselend. kinderen vonden het recept met de pompoen er lekker eruit zien, maar toen de oudste een hap nam, vond hij het toch niet erg lekker. Mijn man daarentegen was erg enthousiast. Hij eet graag gezond en vond alles erg lekker.
Wat heb ik geleerd?
Als er één ding is dat ik heb geleerd, is het dat je met veel gezonde producten ook hele lekkere gerechten kan maken. Je hebt niet altijd brood of aardappelen nodig.
Wat neem ik mee mijn leefstijl in?
Ondanks dat ik het programma niet vol heb kunnen houden, is er toch iets wat ik graag mijn leefstijl in wil nemen. Ik wil meer van de boodschappenlijst standaard in huis nemen. Het zijn lekkere, gezonde producten die goed te combineren zijn. Zo vind ik avocado erg lekker om te gebruiken en bak ik nu in kokosolie i.p.v. boter!